Кредитори витисли з Кіпру новий податок

Ольга Бондаренко
25 квітня 2013р. 14:09

Кредитори витисли з Кіпру новий податок

Уряд Кіпру схвалив новий податок на нерухомість, введення якого є однією з умов надання країні фінансової допомоги. Про це повідомляє "Cyprus Mail".

Новий закон передбачає податок від 50 євро за власність, що оцінюється в 12,5 тисяч євро, а також збір приблизно у 52 тисячі євро за будинки, вартістю понад 3 мільйони. У середньому, за нерухомість вартістю від 40 до 120 тисяч євро кіпріоти заплатять 305 євро, а за будинки вартістю від 170 до 300 тисяч євро – приблизно 1,5 тисячі податку. Найближчими днями проект цього закону буде направлений до парламенту. Влада Кіпру визнала, що термінове прийняття законопроекту - обумовлене тиском з боку міжнародних кредиторів: Міжнародного валютного фонду, Єврокомісії та Європейського центрального банку. Податок обіцяють зробити тимчасовим.

19 квітня влада Кіпру прийняла чотири із шести законопроектів про підвищення податків, на яких наполягали кредитори. Зокрема, підвищення податку на компанії та фінустанови, а також обмеження на безкоштовну медецину та скорочення зарплатні держслужбовцям. 15 квітня президент Кіпру Нікос Анастасіадіс заявив, що влада запропонує громадянство тим іноземним вкладникам місцевих банків, які втратять більше 3 мільйонів євро через реструктуризацію кредитних установ. Також на Кіпрі вирішили розпродавати золотовалютні резерви та обклали податком у 40% рахунки понад 100 тисяч євро. Більше того - багатії не отримають 60% своїх заощаджень до вересня місяця.

Теги: Кіпр , фінанси , криза , Київ