Луценку-таки зшили справу про банкет дня міліції

Олександра Веснич
26 січня 2011р. 13:27

Генпрокуратура все ж порушила третю кримінальну справу проти екс-міністра оборони Юрія Луценка щодо розтрат на святкування дня міліції.

Про це "Свідомо" заявив адвокат Луценка Ігор Фомін.

Він тільки-но отримав від Генпрокуратури постанову про порушення цієї справи.

Про те, що Луценку загрожують такі обвинувачення, його побратим народний депутат Юрій Гримчак заявляв ще 28 грудня минулого року.

За словами Гримчака, заходи до Дня міліції у 2009 році проводились в палаці "Україна".

"Президент вручав звання, нагороди, був концерт. Через казначейство провели 200 тисяч гривень на статтю "заходи". Прокуратура намагається довести, що це були святкування, а не заходи, тому що тоді через кризу всі торжества заборонили.

В цьому році, до речі, до Дня міліції нічого не зробили, хоча 200 тисяч на аренду палацу "Україна" в бюджеті передбачили", - повідомив тоді Гримчак.

17 січня Генпрокуратура ознайомила Ігоря Фоміна з ухвалами слідчого про призначення експертиз, з новим складом слідчої групи по двох інших справах проти Луценка. Як виявилось, їх об'єднали в одне провадження.

Одна - так звана "справа водія" щодо незаконного призначення на посаду водія Луценка Леоніда Приступлюка порушена 27 жовтня 2010. 14 грудня її розслідування завершили, а 24 грудня - поновили. По цій справі 27 грудня суд вирішив тримати Луценка під вартою. Парадокс у тому, що Луценка затримали через недобросовісне ознайомлення з матеріалами справи, знайомитись з якими з 24 грудня не можна.

Друга справа стосується отруєння Ющенка. Екс-міністру пригадали, що у 2009 році він підписав документ про поновлення розшуку одного з фігурантів справи про отруєння. 26 грудня, усно посилаючись на цю справу, Луценка затримали прямо біля його будинку, коли він вигулював собаку і тримали до суду по першій справі на наступний день.