10 000 школярів у 2 областях-без туалету

Максим Опанасенко
25 квітня 2013р. 16:26

Школи витрачають 90% своїх бюджетів на зарплату і комуналку, не маючи можливості ремонтуватися і купувати щось корисне. До цього висновку дійшли у Рахунковій палаті, проаналізувавши витрати шкільних грошей у двох областях - Дніпропетровській і Запорізькій.

"Незважаючи на щорічне збільшення в середньому на 30 відс. фінансових ресурсів, що спрямовуються органами влади Дніпропетровської та Запорізької областей на здобуття громадянами середньої освіти (у 2012 році відповідно 2,6 та 1,6 млрд. грн.), ці обсяги не покривають поточних потреб загальноосвітніх навчальних закладів" - йдеться в повідомленні. 75% бюджету йде на оплату праці вчителів. Ще 15% - на комунальні послуги. На купівлю комп'ютерів, нових меблів, тренажерів, спортивних товарів тощо у шкіл лишається 1,5-2%. Аудитори кажуть - основні причини цього - недостатність фінансування, невміння планувати витрати і плутанина з виділенням грошей (є школи, що самостійно користуються виділеними грошима, є повністю залежні від управлінь освіти).

В результаті - 10 тисяч учнів в цих областях навчаються в школах без центрального водопостачання або ж і без туалетів взагалі, в 10% немає власних їдалень.