У "Жовтень" повернулись короткометражки New Vision

Галина Танай
26 квітня 2013р. 13:43

У "Жовтень" повернулись короткометражки New Vision

Мультяшні інквізитори, пригоди юних грабіжників у пустелі та дитинство проти Альцгеймера - все це у короткометражках, що встигли зібрати нагороди найпрестижніших фестивалів світу. О 19:00 в кінотеатр "Жовтень" повертається весняний New Vision InternationaL Short Film Festival, куди потрапляють тільки найкращі з найкращих, а переможця обирають глядачі. Якщо ви не потрапили на покази в кінці березня, маєте шанс зробити це тепер.

Цього року в програмі представлені фільми з 16 країн: Йорданії, Кореї, Канади, Сінгапуру, Іспанії, Австрії, Франції, Німеччини, Великобританії, Словаччини, Нідерландів, Азербайджану, Естонії, Угорщини, Швеції та Фінляндії. Організатори вирішили допомогти глядачам долати весняну депресію - кількість комедій приємно тішить. Один з найжиттєствердніших - іспанський фільм "Допоможи мені згадати". Дід Пелайо пригнічений смертю дружини, до того ж йому дошкуляє хвороба Альцгеймера. Його онук, 10-річний Санті, понад усе хоче розрадити діда. І завдяки уяви хлопчика та старим коміксам стається диво:  до дідуся знов повертається бажання жити. 

Також порадує "Ай-бабця" з Німеччини. Це чорна комедія про бабусю, яа мріє подарувати онукові модний I-phone. I-phone надто дорогий. Раптом бабуся зустрічає бізнесмена з таким телефоном. Маленький нюанс: бідолаха якраз уперто намагається покінчити з життям. Можна тільки здогадуватись, на що піде бабця заради омріяного гаджета.

Ще одна цікавинка - "Акербельтц, відьми та інквізитор", анімаційний фільм з Іспанії. Тюрма Святої Інквізиції в Логроньйо. З тісної камери лунає і проникає крізь грати магічний гімн. Цей відчайдушний заклик долає долини та гори і досягає маленького села. Хлопчик прокидається серед ночі і розуміє: жінок, які піклувалися про нього з безкінечною любов’ю, стратять, а часу врятувати їх зовсім мало. Хлопчик закликає всі сили природи допомогти йому врятувати нещасних від їхньої сумної долі - і рушає у карколомну подорож.


New Vision InternationaL Short Film Festival триває з 26 квітня по 1 травня. Покази починаються о 19:00, квитки коштують 50 гривень. Всі фільми показують мовою оригіналу з українськими субтитрами.

 

Теги: Київ , New Vision , Жовтень , Кіно , Фестиваль