Портнов хвалиться пустіючими СІЗО

Олесь Лук'яненко
27 квітня 2013р. 10:48

Радник президента Андрій Портнов заявив, що головним досягненням нового Кримінального процесу стало те, що підозрювані у скоєнні ненасильницьких злочинів вже не перебувають у слідчих ізоляторах. Про це він написав в статті для Дзеркала тижня.

Він наголосив на тому, що якщо людина підозрюється в ненасильницьких злочинах, то вона має бути звільнена, бо не ставить під небезпеку суспільство. «До вироку суду людина взагалі не винна і, в чому б вона не підозрювалася, крім загрози життю і здоров'ю громадян, підсудний може виконувати свої процесуальні обов'язки перед слідством і судом без ізолятора. Держава пов'язує таку людину заставою або іншими запобіжними заходами, даючи можливість захищатися від правосуддя на волі»,- розповідає Портнов. За його словами, основна маса тих, хто залишився в СІЗО, - підозрювані у скоєнні тяжких та особливо тяжких насильницьких злочинів.

За статистикою, яку надали «Свідомо» в Державній судовій адміністрації, за понад місяць роботи нового Кримінального процесуального кодексу в Україні за минулий рік засудили 357 осіб, а виправдали – 0. Андрій Портнов екс-депутат від Блоку Юлії Тимошенко та її екс-захисник, який після 2010 року працює в Адміністрації президента Віктора Януковича.

 

Теги: Київ , Портнов , суд , прокуратура