Правозахисник оскаржив дії Президента у суді.

Володимир Лесик
28 квітня 2013р. 13:53

Правозахисник оскаржив не законні дії президента, щодо підписання Закону України «Про всеукраїнський референдум» у Вищому адміністративному суді.

 25 квітня 2013 року голова асоціації захисту прав громадян України Володимир Лесик звернувся у Вищий адміністративний суд України з позовною заявою до Президента України Віктора Януковича про визнання дій не законними та зобов’язанням вчинити дії.

 У своїй заяві правозахисник просить суд визнати дії Президента України Януковича Віктора Федоровича, щодо підписання Закону України «Про всеукраїнський референдум» № 5475-VI – протиправними та зобов’язати Президента України, вжити передбачених законами дії та заходи щодо поновлення своїх конституційних прав та свобод.

 На думку Володимира Лесика підписання даного Закону, який скасовує чинність Закону України "Про всеукраїнський та місцеві референдуми", порушує його конституційні права на здійснення влади та приймання участі у місцевому референдумі.

 Нагадаємо, що 06 листопада 2012 року, Верховна Рада України, прийняла Закон України «Про всеукраїнський референдум» № 5475-VI. 27 листопада 2012 року, Президент України  Віктор Янукович підписав даний закон, а 28 листопада 2012 року, Закон набрав чинності.