Нацбанку радять обмежити покупки готівкою

Ольга Бондаренко
29 квітня 2013р. 13:27

Нацбанку радять обмежити покупки готівкою

Рада Національного Банку України рекомендує правлінню Нацбанку вжити заходів щодо обмеження готівкових розрахунків. Про це йдеться у рекомендаціях ради, оприлюднених прес-службою НБУ. 

У Раді НБУ вважають, що такі обмеження сприятимуть удосконаленню готівкових розрахунків та мінімізують частку готівки поза банками.  "Національному банку України рекомендовано вжити заходів щодо встановлення граничної суми готівкових розрахунків між підприємствами (підприємцями) та фізичними особами, а також готівкових розрахунків фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню", - заявили у Раді НБУ.

Всі рішення НБУ приймає Правління Національного банку. Рада Нацбанку є вищим органом Національного банку, яка, зокрема, розробляє і вносить на розгляд Верховної Ради України основні засади грошово-кредитної політики та здійснює контроль за їх виконанням, а також, безпосередньо, вносить рекомендації правлінню НБУ. 5 березня Нацбанк заявив про намір ввести обмеження великих покупок готівкою на суму більше 150 тисяч гривень. У разі прийняття постанови, такі покупки можна буде оплачувати виключно шляхом перерахування коштів.

Фото: chitay.net.