Україна їде в Канни піаритись і шукати партнерів

Галина Танай
29 квітня 2013р. 15:10

Україна їде в Канни піаритись і шукати партнерів

Українців нема в офіційному конкурсі Каннів, але наші кіношники сповнені оптимізму: на Лазурному березі вони будуть показувати себе європейцям і шукати потенційних інвесторів. Про плани на Каннський кінофестиваль розповіли голова Держкіно Катерина Копилова, директор "Молодості" Андрій Халпахчі та заступник директора Центру Довженка Іван Козленко.

Стенд у Каннах - це таке собі кінопосольство України і зручний майданчик для знайомств з майбутніми партнерами. На набережній Круазетт будуть показувати найновіші проекти: ті, що вже от-от будуть завершені, і ті, над якими щойно почали працювати. Серед гарячих новинок - "Зелена кофта" Володимира Тихого, документальний альманах "Поза Євро", "Красна Маланка" Дмитра Сухолиткого-Собчука та українсько-французько-вірменсько-грузинський "Параджанов" від Олени Фетисової. Для цих фільмів у Каннах шукатимуть дистриб'юторів та виходи на інші міжнародні фести - тобто робитимуть все, щоб це кіно побачило якомога більше людей в усьому світі.

З новонародженими проектами завдання трохи інше - для них шукатимуть партнерів, які допоможуть зняти ці фільми. Серед цих майбутніх фільмів - "Толока" Михайла Іллєнка, "Двісті десять добрих справ" Олександра Шмигуна та "Жива ватра" Остапа Костюка. 

Наші кінематографісти все ж засвітяться в офіційній програмі. У Short Film Corner покажуть 12  короткометражок, серед яких є й ті, що вже встигли завоювати українського глядача - наприклад, "Дорога" Максима Ксьонди та "Уроки української" Руслана Батицького. Також буде ринковий показ фільму Андрія Рожена "Легка, як пір'їнка" - це погляд на Україну очима нігерійської студентки. А найуспішніше пробилась у програму Канн Єва Нейман - її "Будинок з баштою", який уже завоював Карлові Вари, покажуть у секції Cannes Junior.

Презентація України на Каннському кінофестивалі обійдеться приблизно у 800 тисяч гривень. 400 з них виділили з державного бюджету, ще стільки ж доклав Фонд Ахметова.

Халпахчі, Копилова й Козленко в один голос заявляють: Україна їде в Канни тільки вшосте, а кіно почало відроджуватись лише два роки тому. Тож гарно показати себе і завести корисні знайомства – саме по собі успіх. Залишаєть сподіватись, що поїздка в Канни принесе нашим кінематографістам нових друзів, готових щедро давати гроші на українські проекти. 

Каннський кінофестиваль відбудеться 15-26 травня. Головою журі стане Стівен Спілберг, а ведучою церемонії буде знаменита французька акторка Одрі Тоту. Конкурсна програма цього року надзвичайно сильна: за перемогу змагатимуться Франсуа Озон, Роман Поланскі та брати Коени.  

 

Теги: Довженко , Держкіно , Копилова , Канни , Київ