Уряд нарешті вирішив боротися з гепатитом

Максим Опанасенко
29 квітня 2013р. 16:31

Уряд нарешті вирішив боротися з гепатитом

Уряд затвердив першу в історії України Національну програму по боротьбі з гепатитами. Відповідний указ оприлюднено на Урядовому порталі.

Це означає, що гепатит нарешті визнано справжньою епідемією. Що дає програма? Вона юридично закріплює механізм виділення коштів на лікування хворих. В організації ЮКАБ, котра постійно слідкує за ситуацією з цією хворобою, кажуть, що затверджений документ - реальне досягнення. "За 21 рік незалежності жодної копійки не були виділено Державою на лікування людей, інфікованих гепатитами. Сьогодні вперше на національному рівні Державою передбачено кошти на лікування людей, інфікованих цими смертельними вірусами. Головний аргумент  чиновників щодо  відсутості  Національної програми, як  механізму виділення коштів, ми подолали", - каже голова пацієнтської організації ЮКАБ Дмитро Шерембей. Програма розрахована на 3 роки. Нею передбачене не лише лікування, але й діагностування захворювання.

З 2011-го року Україна офіційно визнала гепатит епідемією, проте жодного державного фінансування на цю хворобу не виділялося. Дорослих хворих, а їх за оцінкою ЮКАБ - 3,5 мільйони - і цього року залишили без копійки. Ця хвороба має спільні шляхи зараження з ВІЛ-інфекцією. Але в силу своїх біологічних особливостей (вірус гепатиту в навколишньому середовищі живе від семи днів до двох тижнів), інфікуватися гепатитом можна в 10 разів частіше. Ви можете кілька років хворіти і не здогадуватись про це. Печінка вражена гепатитом не болить. А от коли почнуться перші симптоми, лікуватися може бути запізно. Але навіть якщо не запізно - то за дорого. Стандартний 48-тижневий курс лікування коштує від 15-ти тисяч доларів.