Збитки Київського метрополітену перевищили 100 млн

Ольга Бондаренко
29 квітня 2013р. 16:55

Збитки Київського метрополітену перевищили 100 млн

За три місяці діяльності - з січня по березень - збитки підприємства "Київський метрополітен" становили 106, 8 мільйонів гривень. Про це повідомили у прес-службі підприємства.

У "Київському метрополітені" повідомили, що доходи метрополітену за цей період становили 225,1 мільйонів гривень, а витрати - 331,9 мільйонів. Всього за цей час метрополітеном перевезено 129,3 мільйонів пасажирів, з яких  96,5 мільйонів - платні перевезення (в тому числі перевезення студентів за пільговими квитками), а також 32,8 мільйонів пасажирів - пільговиків із правом на безкоштовний проїзд.

Київський метрополітен є збитковим підприємством. Так, наприклад, 2012 рік метрополітен закінчив зі збитками у 345,5 мільйонів гривень. Комунальне підприємство неодноразово скаржилося на недостатнє фінансування та піднімало питання про підняття тарифів на проїзд. Голова Київської міськдержадміністрації Олександр Попов також заявляв, що вже назріло питання підвищення вартості проїзду у метро до 3 гривень, проте столична влада буде стримувати подорожчання максимально довго, в ідеалі - до кінця 2013 року. 25 квітня під час перевірки Держфінінспекції "Київського метрополітену" - було встановлено фінансових порушень на 8,7 мільйонів гривень. 

 

Теги: Київ , метрополітен , фінанси