У Табачника помітили жорстокість школярів

Максим Опанасенко
30 квітня 2013р. 9:36

Державна інспекція навчальних закладів Міносвіти занепокоєна фактами жорстокості серед школярів. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Держінспекції.

"Стурбованість Держінспекції викликали факти знущань дівчат-підлітків у м. Маріуполі над своєю однокласницею, жорстокого поводження педагогічного та учнівського колективів над учнем першого класу на Сумщині, побиття в роздягальні під час уроку фізкультури учениці 7-го класу однієї зі шкіл Балтського району Одеської області та ін" - йдеться в повідомленні. Інспектори кажуть - це все пробіли в роботі управлінь освіти, служб у справах неповнолітніх, соціально-психологічних служб, директорів і вчителів шкіл. Що пропонують чиновники? Проводити профілактичні бесіди з учнями разом з психологами і юристами.

В середині квітня в Інтернет потрапило відео із жорстокими знущаннями, що відбувались в Маріупольській школі №43. На ньому декілька дівчат намотали на шию потерпілої школярки шарф та підвісили її. Дівчинка плакала та вимагала її пробачити, кажучи, що не хоче помирати. Одна із "катувальниць", тримала біля обличчя дівчини розбиту пляшку та змушувала присідати її. На відео мова йде про якісь борги та брехню та про те, що дівчинка загубила гроші. Про такі знущання дізнались випадково. Хлопець однієї з тих школярок, які били її, загубив мобільний телефон. Його відшукали маріупольці і зателефонували його матері. В свою чергу, мама вирішила переглянути відео в телефоні сина та коли побачила таке відео пішла одразу до директора школи, але та їй порадили не піднімати галасу. Зараз сім'я дівчини переїхала в іншу область. Щодо нападниць зараз відкрите кримінальне провадження, їм загрожує від 5 до 10 років тюрми. Директора школи звільнено з посади, вчителі отримали догани.