Кияни пропонують гроші за суспільне телебачення

Максим Опанасенко
30 квітня 2013р. 10:53

Кияни готові платити гроші за існування в країні суспільного телебачення. Такі настрої містян активізувало оголошення 31 журналіста телеканалу ТВІ про звільнення через незгоду з конфліктною ситуацією на каналі.

"Моя родина готова донувати 800 грн. щомісяця в телеканал, якій створить екс-журналісти ТВі. Якщо буде можливість придбати акції, думаю, що ми б тисяч на 5 доларів взяли" - пише у своєму Фейсбуці активіст і керівник "Центру протидії корупції" Віталій Шабунін. Приблизно те саме пропонує і письменник Андрій Кокотюха: "До виниклої в когось пропозиції скинутися на новий проект, які робитимуть люди, котрі пішли з ТВі (при тому, що маю певне, лише моє внутрішнє й не аж таке радикальне упередження до Мустафи). Я теж готовий давати 100 грн. -на місяць. Це як передплата. Виходить, 1200 грн на рік. Між іншим, я плачу сам за прибирання під`зду питущій жінці 150 грн. на місяць. Так що підтримка медіа-проекту дешевше обійдеться. Серйозно кажу - звертайтесь. Бо започаткував же премію за кращий гостросюжетний роман - 1 тисяча гривень разово із своєї кишені, між іншим. Звертайтесь, звертайтесь".


У понеділок під стінами телеканалу ТВІ 31 провідний журналіст каналу оголосили про наміри звільнитися. 
23 квітня Артем Шевченко оголосив, що став новим гендиректором телеканалу ТВІ, а серед інвесторів з’явилась нова людина – бізнесмен з американським паспортом Олександр Альтман. В той же час Наталя Катеринчук, чий кабінет гендиректора зайняв Шевченко, і засновник ТВІ Костянтин Кагаловський заявили, що на канал здійснили рейдерську атаку. 24 квітня Мустафа Найєм оголосив вимоги журналістів в прямому ефірі ТВі і заявив - журналісти бойкотуватимуть до їхнього виконання. Після цього журналісти з проекту Tender News оголосили про початок розслідування щодо власників каналу, а нове керівництво ТВі заявило, що не визнає профспілку колективу та страйк. Це і стало останньої краплею для звільнення. Одразу після цього, журналіст ТВІ Мустафа Найєм оголосив про наміри створити новий проект.