Тимошенко:Статус політв'язня дорожче за усі титули

Ольга Бондаренко
30 квітня 2013р. 17:19

Тимошенко:Статус політв'язня дорожче за усі титули

Засуджена екс-прем'єр-міністр Юлія Тимошенко сказала, що статус політв'язня для неї дорожчий та цінніший за будь-які фальшиві титули та нагороди. Заяву Тимошенко оприлюднила прес-служба партії "Батьківщина".

"Сьогодні дуже важливий для мене день. Я щаслива, що Європейський суд з прав людини - єдиний в українських реаліях суд правди і справедливості - визнав незаконними мій арешт та утримання під вартою. Я щаслива, що сьогодні усунуті всі потоки бруду та чорної неправди, у яких, впродовж кількох років, влада топила мене. Я щаслива, що нейтралізовано всі спроби українського режиму знищити мене як людину та прибрати з життя як політика. Політична мотивація мого арешту, яку визнав Європейський суд з прав людини, доводить, що всі інші кримінальні справи проти мене, заяви прокурорів та абсурдні обвинувачення - незаконні, неправдиві і несправедливі. Позбавлення мене волі - особистий злочин Віктора Януковича, бо кожен знає, що команду чинити наді мною беззаконня та насилля давав персонально він. Європейський суд з прав людини, підтвердивши по відношенню до мене порушення 18 статті «Конвенції з захисту прав та основоположних свобод людини», фактично визнав мене політичним в‘язнем. В Україні, на жаль, глибокі традиції політичних переслідувань. Моя країна жила та продовжує жити у часи, коли патріотам знаходиться місто лише у в‘язниці. Свого часу це звання  - «політв‘язень»  - носили справжні Герої України - В‘ячеслав Чорновіл, Левко Лук‘яненко, Михайло Горинь та багато інших, хто не скорився, не зламався, не продався і не зрадив. Такий «статус» для мене  - цінніший та найдорожчий за будь-які фальшиві титули та нагороди. Не знаю, як вчинить Віктор Янукович після цього рішення. Скоріш за все, що ніяк. Але після рішення Європейського суду я вже морально вільна. Вільна, незважаючи на всі їхні грати, камери, мури, паркани і затоновані вікна. Тепер тільки питання  часу, коли я зроблю крок за межі в‘язниці. Сьогодні я відчуваю всю повноту щастя людини, яка здобула політичну та юридичну реабілітацію. Дякую всім, хто зробив це можливим. І ще  про одне. За формальними юридичними традиціями мій процес називають «Тимошенко проти України». Це  - невірно. Я проти тих, хто сьогодні знущається над моєю Україною, принижує її, для кого вона чужа та непотрібна. З ними я боролася та буду боротися до перемоги. Я якраз проти них. Я - за Україну!", - написала Тимошенко.

Зранку Європейський суд із прав людини повідомив, що вважає арешт екс-прем'єра Юлії Тимошенко в "газовій справі" - політично-вмотивованим. У міністерстві юстиції заявили, що рішення ЄСПЛ ще не остаточне, а міністр юстиції Олександр Лавринович заявив: "У рішенні ЄСПЛ також констатовано відсутність політичних мотивів затримання Тимошенко, а порушення статті 18 Конвенції визначено у зв'язку з тим, що фактичне затримання заявниці було покаранням за неповагу до суду". 

Фото: ipress.ua.

 

Теги: Київ