Кіпр перейшов на режим жорсткої економії

Ольга Бондаренко
1 травня 2013р. 12:23

Кіпр перейшов на режим жорсткої економії

Кіпрський парламент більшістю голосів погодив введення плану порятунку країни, який передбачає перехід на режим жорсткої економії. Про це повідомляє "Cyprus Mail".

Рішення підтримали 29 депутатів парламенту, 27 висловилися проти. Таким чином, парламент підтвердив наміри ліквідувати другий за величиною Кіпрський народний банк і реструктуризувати Банк Кіпру, а також - впровадження певних змін у державних сферах, зокрема, соціальних виплатах, здоров'я, податках та сферах, пов'язаних із видобутком природного газу.. Парламентарі сподіваються, що у такий спосіб їм вдасться заощадити 13 мільярдів євро. Перед голосуванням біля стін парламенту відбулася акція протесту, учасники якої закликали депутатів не підтримувати угоду.

Перехід на "економний режим" та введення нових податків є однією із головних умов надання Кіпру фіндопомоги від міжнародних кредиторів: Міжнародного валютного фонду, Єврокомісії та Європейського центрального банку. 15 квітня президент Кіпру Нікос Анастасіадіс заявив, що влада навіть запропонує громадянство тим іноземним вкладникам місцевих банків, які втратять більше 3 мільйонів євро через реструктуризацію кредитних установ. Також на Кіпрі вирішили розпродавати золотовалютні резерви та обклали податком у 40% рахунки понад 100 тисяч євро. Більше того - багатії не отримають 60% своїх заощаджень до вересня місяця.

 

Теги: Київ , фінанси , Офшори , Кіпр