Богомолець хоче вберегти неповнолітніх від солярію

Ольга Бондаренко
1 травня 2013р. 13:34

Богомолець хоче вберегти неповнолітніх від солярію

Українські лікарі-дерматологи виступають з ініціативою на законодавчому рівні заборонити використання соляріїв людям до 18 років. Про це розповіла доктор медичних наук Ольга Богомолець в ході онлайн-конференції на Likar.info.

"Доведено, що сонячний опік - головний провокуючий фактор розвитку меланоми. При цьому засмагати в солярії не менш небезпечне, ніж на сонці", - сказала Богомолець. - В більшості європейських країн користуватися соляріями до 18 років заборонено, тому що чим більше сонячної навантаження отримано в дитинстві, тим вище ризик розвитку меланоми в дорослому віці". За словами Богомолець, користування солярієм може призводити до накопичення мутацій у клітинах ДНК. Проте і в дорослому віці сонячні опіки можуть мати серйозні наслідки, адже збільшують ризик розвитку раку шкіри і меланоми сітківки ока.

17 травня в Україні відбудеться п'ятий щорічний день меланоми, ціль якої - проінформувати населення та виявити на ранніх стадіях рак шкіри. Меланома - злоякісне новоутворення, що розвивається при трансофрмації пігментих клітин. Може виникати зі звичайних родимок і пігментних плям. Лікарі радять проходити медогляд не рідше одного разу на місяць, звертаючи увагу на те, чи не змінилися ваші родимки і чи не з'явилися нові.