Два ключових розслідувальника ТВі теж йдуть

Єгор Соболєв
2 травня 2013р. 11:59

Два ключових розслідувальника ТВі теж йдуть

Редактор програми журналістських розслідувань "Знак оклику" Кирило Лукеренко та журналіст розслідувальних програм Денис Бігус-переможець останнього журналістського конкурсу - звільняються з каналу ТВі. "В даній ситуації не можу залишитися. І шукаю роботу", - заявив "Свідомо" Кирило. "Сказати, що я сказав і залишитися після цього працювати було б як мінімум трохи дивно", - написав в Фейсбуці Денис.

фото Дениса з його Фейсбуку
фото Дениса з його Фейсбуку

Він разом з Лукеренком та іншими журналістами-розслідувальниками програм "Знак оклику" та "Тендер News" підготував розслідування, з якого виходить, що проголосивший себе новим власником ТВі Олександр Альтман не надав жодних доказів цього та має борги за споживчими кредитами. 30 квітня розслідування вийшло на каналі. Призначений Альтманом гендиректором ТВі Артем Шевченко, який є ведучим "Знаку оклику", заявив, що не вважає матеріал зробленим професійно, але погоджується на його оприлюднення, щоб не перешкоджати діяльності своїх журналістів.

Ведуча програми Наталка Седлецька сказала "Свідомо", що не готова коментувати своє майбутнє на каналі. Напередодні, 29 квітня, 31 журналіст ТВі під будівлею телеканалу заявили про звільнення. 23 квітня Шевченко оголосив, що став новим гендиректором телеканалу Тві, а серед інвесторів з’явилась нова людина – бізнесмен з американським паспортом Олександр Альтман. В той же час Наталя Катеринчук, чий кабінет гендиректора зайняв Шевченко, і засновник ТВІ Костянтин Кагаловський заявили, що на канал здійснили рейдерську атаку. Співробітників протягом дня не пускали в приміщення каналу охорона, яка виконувала накази Шевченка. Він також не дозволив колективу оголосити заяву в ефірі. У середу, 24 квітня, Мустафа Найєм оголосив їхні вимоги в прямому ефірі ТВі і заявив - журналісти бойкотуватимуть до їхнього виконання. Після цього журналісти з проекту Tender News оголосили про початок розслідування щодо власників каналу, а нове керівництво ТВі заявило, що не визнає профспілку колективу та страйк. 29 квітня у прямому ефірі телеканалу ТВі вийшов перший за тиждень випуск новин, ведучою якого стала Юлія Литвиненко, яка прийшла з "Інтера".

На першому фото, яке зроблено ТВі - Кирило Лукеренко

Теги: Київ , ТВі