Україна може отримати газ від Словаччини

Максим Опанасенко
3 травня 2013р. 15:45

З 15 травня Україна має шанс отримувати газ реверсним потоком через Словаччину. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на слова міністра палива та енергетики Едуарда Ставицького, котрий зараз знаходиться на міжнародному круглому столі у Брюсселі.

"Я звернувся за підтримкою до європейського комісара (Гюнтер Оттінгер - ІФ) про відкриття нового реверсного коридору через територію Словаччини. 15 травня буде запущений тестовий режим і проведений тестовий обмін даними по черговому реверсного шляху з Європи в Україну і України в ЄС", - заявив Ставицький. 

Зараз Україна вже отримує газ по одному реверсному шляху - від німецького трейдера RWE G&T через Польщу та Угорщину. Росія вважає такі дії шахрайством, адже вона є основним постачальником газу до Європи і, за її словами, саме її газ збираються перепродавати. Що цікаво, отримувати газ від Європи, а не від Росії напряму для України дешевше. За оцінкою Інституту енергетичних досліджень, станом на листопад 2012-го економія від такого договору становила 300 000 доларів, але ключовим моментом є не так збереження грошей, як пошук альтернативи російському газу.

 

Теги: