ПАРЄ просить звільнити Тимошенко без зволікань

Олесь Лук'яненко
4 травня 2013р. 11:24

Представники Парламентської асамблеї Ради Європи закликали українську владу звільнити екс-прем’єра Юлію Тимошенко в світлі останнього рішення Європейського суду з прав людини, який визнав незаконним її арешт та попереднє ув'язнення. 

Такі вимоги викладені у спільній заяві Майліс Репс і Марієтти де Пурбе-Лундін, а також доповідача Комітету з юридичних питань і прав людини ПАРЄ у справі відокремлення політичної і кримінальної відповідальності Пітера Омтзіхта. Також представники асамблеї зазначають, що рішення Європейського суду вказує на цілу низку недоліків в системі правосуддя, які необхідно владі виправити. Майліс Репс і Марієтта де Пурбе-Лундін відвідають Україну на початку червня, а Пітер Омтзіхт у червні ж подасть на сесії ПАРЄ свій звіт про відокремлення політичної і кримінальної відповідальності, присвячений у першу чергу справам Тимошенко і екс-міністра внутрішніх справ у її уряді Юрія Луценка.

Європейський суд із прав людини 30 квітня визнав необґрунтованим і незаконним досудове утримання під вартою Юлії Тимошенко в рішенні по "газовій справі". Екс-прем’єра Юлію Тимошенко засудили на 7 років позбавлення волі за перевищення влади і службових повноважень при підписанні газових контрактів в 2009 році. Зараз вона перебуває у харківській лікарні Укрзалізниці. 7 квітня президент Віктор Янукович підписав указ про помилування екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. Після цього цілий ряд політиків і громадських діячів почали звертатися до президента з проханням помилувати і Тимошенко, але, за словами самого Януковича, це неможливо, доки йде судовий процес.

 

Теги: Україна , Тимошенко