Червоні каштани Бріоті на Хрещатику зацвіли білим

Евеліна Вишневська
7 травня 2013р. 15:04

Червоні каштани сорту “Бріоті”, висаджені на Хрещатику по 5 400 гривень за штуку, виявились звичайними білими кінськими каштанами, які мають схильність до ураження каштановою міллю і вже почали всихати. Про це повідомляє Національний екологічний центр.


   «Каштани сорту “Бріоті” мають квітнути іншим кольором та листя у них іншої форми, а каштани посаджені на Хрещатику, зацвіли звичайними білими свічками та мають семичасні листки — характерну ознаку для білого кінського каштана. На відміну від червоних каштанів “Бріоті”, які справді добре переносять загазованість та засоленість вулиць, на чому і наголошував Попов, звичайні білі каштани на дорожніх узбіччях, дуже швидко гинуть. Насторожує і вартість робіт, бо за “5400 гривень за дерево” можна було засадити Хрещатик магноліями, ліліодендронами, сакурами чи справжніми їстівними каштанами, а не дешевим та вразливим білим кінським каштаном», - говорить експерт Національного екологічного центру України Олександр Соколенко.  

 Екологи звернулись до Генеральної прокуратури України з проханням розслідувати купівлю «підробних» каштанів, на які за офіційною інформацією, з бюджету міста було виділено мільйони гривень. 10 квітня голова КМДА Олександр Попов разом із секретарем Київради Галиною Герегою, висадили понад 70 молодих каштанів Бріоті. "Київзеленбуд" повідомив про те, що місто купило для Хрещатика 289 м'ясочеревних каштанів. Вони нібито стійкіші до атак шкідників і повинні довго прикрашати місто.

 

Теги: Київ , Попов , Герега , Хрещатик