У мерії кажуть - в психлікарні №1 немає знущань

Максим Опанасенко
8 травня 2013р. 9:28

Департамент охорони здоров'я заявляє, що над пацієнтами в Київській міській клінічній лікарні №1 ніхто не знущається. Такою є їхня відповідь на сюжет журналістів програми "Гроші", котрі заявили про знущання і про те, що їм нібито вдалося домовитися про запроторення сторонньої людини в цю лікарню заради квартири.

"Комісія встановила, що стаціонарні хворі, які фігурували у сюжетах телеканалів, госпіталізовані до відділень у відповідності до медичних показань за їхньою особистою згодою чи згодою їхніх опікунів, про що є записи в медичних картах. Обстеження та лікування хворим призначаються виключно згідно сучасних медичних стандартів та протоколів відповідно до діагнозу. Хворі доглянуті. Ознак незадовільного харчування (зниження маси тіла) не виявлено" - йдеться в повідомленні. Проте, висновки комісія все ж зробила - треба створити в лікарні комісію з питань примусової госпіталізації та комісію з питань контролю за організацією надання психіатричної допомоги недієздатним пацієнтам.

"Щодо лікаря, який у сюжеті журналістів веде розмови про госпіталізацію пацієнтки, то розслідуванням цього факту займається прокуратура. Наразі не доведено неправомірність його дій, а сам медик переведений на іншу дільницю роботи, яка не пов'язана із консультуванням хворих" - додають в Департаменті. І звинувачують вже журналістів в тому, що знімали без дозволу: "Так само, близькі пацієнтів повідомляють, що вони звернулися до прокуратури міста Києва, щоб отримати правову оцінку дій журналістів та захистити свої конституційні права".

Довідково

Зараз в Київській міській клінічній психоневрологічній лікарні №1 приблизно 9 000 пацієнтів. Середня тривалість лікування одного - 34 дні.