Чи справді МТС не попереджає про борги?

Галина Танай
8 травня 2013р. 11:01

Чи справді МТС не попереджає про борги?

 «Свідомо» продовжує перевіряти скарги на товари і послуги. Цього разу ми знайшли в соцмережі скаргу на оператора мобільного зв'язку МТС. Костянтин Голубцов купив модем МТС Коннект і три роки був цілком задоволений – доки оператор не нарахував 12 тисяч боргу за місяць. Причому попереджати про це клієнта МТС не поспішав. Костянтин платити 12 тисяч не хоче – вважає, що таких витрат у нього бути не могло, а МТС у будь-якому разі мав попередити про заборгованість . Хто правий: клієнт чи оператор?

Дитячий інтернет за дорослі гроші

Інтернетом МТС родина користувалась близько трьох років. Платили від 400 до 800 гривень на місяць. Рахунок перевіряли, як і більшість людей, – коли інтернет відключали. Борг складав в середньому 200-400 гривень, Костянтин поповнював рахунок – і так до наступного разу. До модема МТС Коннект також докладалась додаткова карта. Півроку тому її віддали дитині, і тепер у неї був свій інтернет – у телефоні.

У середині квітня родина отримала рахунок за березень. Сума шокувала – за місяць  набігло майже 12 тисяч боргу. Ще близько двох тисяч додалось за першу половину квітня. Костянтин поїхав у сервісний центр МТС – вимагати пояснень.

Відповідь оператора, за словами чоловіка, була просто вбивча: встановлений надто дорогий тариф на інтернет, а в телефоні постійно працювала навігація, до того ж дитина дуже часто дивилась відеоролики з дитячого сайту. Виходить, що телефон через WAP скачував 320 мегабайт за 8-годинну сесію – що обходилось у 4000 гривень.  Хоча, за словами Костянтина, телефон витримує не більше двох з половиною і вимикається. До того ж зафіксовані заходи в мережу о 2, 4, 6 годині ранку – дитина в цей час спить.

VIP-статус: плати, коли дізнаєшся

Костянтин нагадав менеджеру, що раніше за найменшої заборгованості інтернет відключали, і поцікавився – чому ж цього не зробили при такій сумі боргу. На що менеджер відповів:  клієнта перевели у VIP-категорію. Костянтина, правда, про таку почесну зміну статусу повідомляти не стали. У VIP-клієнтів немає ліміту заборгованості, тому рахунок і не блокували. Ну а те, що не перевіряли баланс – провина самого абонента.

Костянтин написав скаргу. Клієнт вважає, що МТС мав попередити його про утворення боргу – та й сума здалась чоловіку підозріло великою. І якщо раніше оператор заявляв, що провина за борг цілком і повністю лежить на клієнтові, то після офіційної скарги МТС уже не такий категоричний. Тепер оператор говорить, що сталася помилка в підрахунку і обіцяє анулювати борг. Поки що Костянтин чекає від МТС остаточної відповіді.


 

Коментар МТС

«Свідомо» поцікавилось у МТС, на якій підставі оператор може перевести у VIP-клієнти і чому не повідомляє про борг. Щоб отримати VIP-статус, треба виконати низку умов. По-перше, користуватися МТС більше року. По-друге, середня сума рахунку має складати не менше 200 гривень на місяць протягом півроку. При цьому оператор на свій розсуд перевіряє будь-які три рахунки за останні шість місяців. В результаті в одному місяці ви можете бути VIP-клієнтом, а в наступному – вже ні. Будь-яке відключення номера, в тому числі через заборгованість, автоматично призводить до втрати «зіркового» статусу.

Виникає питання, чому МТС не повідомляє клієнта про зміну статусу. Виявляється, дані про статус абонента – це внутрішня інформація компанії, і надається вона на розсуд оператора. Тобто компанія не зобов'язана давати вам інформацію про ваш же рахунок.

Чому ж МТС не повідомляє клієнтів про заборгованість? За словами оператора, це справа абонента, і перевіряти рахунок він має сам. На наше нагадуванням про обов’язок оператора надавати вичерпну інформацію про рух коштів на рахунку відповіли оригінально. Розсилка sms сотням тисяч абонентів – це величезне навантаження на мережу, а в період травневих свят вона і так перевантажена. Щоб її розвантажити, компанія ухвалила рішення не розсилати повідомлення про заборгованість. На питання, чим же була перевантажена мережа МТС у березні та квітні, коли не повідомили про 12-тисячний борг Костянтину Голубцову, оператор відповісти не зміг.

 Коментар юриста

Роман Шурдук, юрист юридичної групи «Лекс'Юс»:  оператор мобільного зв’язку зобов’язаний повідомляти абонента про стан його рахунку, про переведення його до категорії VIP-клієнтів та про наслідки, які можуть настати у зв’язку з цим, зокрема – встановлення/збільшення розміру кредитного ліміту. Оператор повинен доводити до відома кожного клієнта суму його кредитного ліміту. Про це свідчить положення п. 3.1.4. «Умов користування мережами МТС» (далі – «Умов»), згідно з яким абонент має право«отримувати безоплатно інформацію від Оператора про: свої рахунки, залишок авансу, зміст, якість, вартість та порядок надання послуг, порядок відмови від замовленої послуги…». Про це ж свідчить і п. 49 Постанови Кабінету міністрів України від 11.04.2012 р. № 295 «Про затвердження Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг».

 Ну а відповідно до п. 5.9. «Умов», «у разі повного використання суми авансу Оператор має право тимчасово обмежити та/або скоротити надання Абоненту послуг мобільного зв'язку». Проте у випадку Костянтина таким своїм правом оператор МТС не скористався.  В цій ситуації  (за відсутності позитивних результатів оскарження до самого оператора) можна звернутися до Національної комісії, що  здійснює  державне  регулювання  у  сфері  зв’язку  та інформатизації . 

Що робити?

Якщо у вас є сумніви щодо витрат коштів з вашого рахунку, можна замовити послугу деталізації дзвінків – так ви зможете проконтролювати, на що витратили гроші і чи вам не приписали зайвих витрат. Замовити послугу можна на сайті МТС. Активація коштує 33 гривні, щомісячна плата становить 33 гривні, якщо ви хочете отримувати детальний рахунок поштою, і 12 гривень – якщо на e-mail. Безкоштовно отримати деталізацію дзвінків можна у сервісних центрах МТС.

 Якщо ви вирішили звертатися з офіційними скаргами, вам сюди:

Контакти Оператора:

Приватне акціонерне товариство «МТС».

Місцезнаходження: вул. Лейпцизька, 15, м. Київ, Україна, 01015.

тел: 044 240 00 00 ; факс: 044 230 02 56

код ЄДРПОУ 14333937

Адреса для надсилання скарг (заяв, звернень) до Оператора: 

Вул. Лейпцизька, 15, Київ, 01601 Скаргу можна надіслати рекомендованим листом або  зареєструвати у салонах МТС.  

Адреса головного офісу компанії «МТС»

Вул. Хрещатик, 15

Контакти  Національної  комісії,  що  здійснює  державне  регулювання  у  сфері 
зв’язку 
 та інформатизації:

Контактний телефон НКРЗІ: (044) 278 9793.

Поштова адреса НКРЗІ: вул. Хрещатик, 22, м. Київ, 01001.

E-mail НКРЗІ:    office@nkrz.gov.ua.

Увага! «Свідомо» не ставить за мету дискредитувати чи пропагувати послуги жодної компанії. Наша мета – допомогти людям захистити свої права споживачів. Якщо будь-яка компанія виправить порушення, про які ми пишемо, ми з радістю додамо інформацію про це до статті.

Якщо ви готові захищати себе юридичними методами, ми можемо познайомити вас із юристами, які допоможуть вам безоплатно.

 

 

 

Теги: борг , МТС коннект , МТС , Київ