В кінотеатрах - подорож-медитація "Сансара"

Галина Танай
9 травня 2013р. 15:48

В кінотеатрах - подорож-медитація "Сансара"

Від джунглів до найвеличніших соборів Європи, від заводів до храмів Азії, від розгулу стихій до справжніх чудес - і вся ця шалена подорож у півторагодинному кіно. В кінотеатрах стартує "Сансара" - фільм-медитація, що переверне ваш звичний світ.

"Сансара" є продовженням знаменитого документального фільму "Барака" - унікальної кіноподорожі по 24 країнах світу.  "Сансара" ж охопила 25 країн, а зйомки тривали 5 років. До речі, картину повністю знімали на 70-міліметрову плівку. Це не просто кіно, а своєрідне есе, що занурює глядача у стан, подібний до медитації. Тут немає діалогів, закадрового тексту і субтитрів - тільки музика і зображення. 

Фільм не має чітко визначеного сюжету - це подорож, нескінченна, як і оберти колеса Сансари. "Сансара" у перекладі з санскриту означає "неперервний потік". Буддисти розуміють під цим нескінченні переродження людської душі. "Сансара" Рона Фріке - це суцільний потік краси, яку ми не помічаємо або не маємо змоги побачити. І називати його фільмом навіть дещо неправильно. Це й справді подорож - по всіх закутках світу і власної душі. "Сансару" вже встигли оцінити світові кінокритики: у 2011 її визнали найкращим документальним фільмом на фестивалі в Дубліні.

 

Теги: Кіно , Барака , Сансара , Київ