Правозахисник: у 37-ому суди виправдовували більше

Олесь Лук'яненко
13 травня 2013р. 9:51

Правозахисник: у 37-ому суди виправдовували більше

Виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Аркадій Бущенко заявив, що за сталінських часів суди виправдовували вдесятеро більше підсудних, аніж зараз.

Українська судова система є надто неповороткою і заскорузлою, тож очікувати якихось різких змін щодо підсудних з приходом нового КПК не варто. "У судовій системі існує традиція, за якою виправдальний вирок – це надзвичайна подія, на яку звертають увагу всі, і суддя за це може отримати неприємності. Судді самі зізнаються, що їм легше винести обвинувальний вирок, аніж виправдальний, оскільки вважатиметься, що вони виконали свої обов’язки", - каже правозахисник. Майже усі країни колишнього соцтабору, за словами Бущенко, мають таку ж жорстку судову систему. "Водночас у 1937-му році, коли розгул репресій був у Радянському Союзі, то виправдальні вироки становили 10%, а нині в Україні - менше відсотка", - зауважив Бущенко. Українські правозахисники покладають великі надії на новий Кримінально-процесуальний кодекс, який почав діяти у листопаді минулого року та має хоч якось змінити чинну судову систему.

Згідно статистики, яку "Свідомо" надали в Державній судовій адміністрації, виправдовувальних вироків в 2012 році було лише 0,26%. При цьому у країнах Євросоюзу судді виправдовують від 5 до 10%, а у США, зокрема у штаті Техас, до 50% підсудних, наголошує правозахисник.

 

 

Теги: Київ , Україна , суд