1 та 2 копійки залишаються

Христина Заник
28 січня 2011р. 17:40

1 та 2 копійки залишаються

Сьогодні Правління Національного банку України не розглядає питання про вилучення з обігу монет номіналом 1 та 2 копійок.

Про це "Свідомо" заявив глава Департаменту зовнішньоекономічних зв'язків НБУ Сергій Круглик.

Раніше медіа повідомили про те, що 1 та 2 копійки вилучать з обігу, оскільки, за словами заступника голови Нацбанку Володимир Кротюка, ці монети перестали бути мірою вартості.

Сергій Круглик спростував таку інформацію, повідомивши, що журналісти "вирвали" ці слова з контексту. "Тим медіа, які повідомили про вилучення 1 та 2 копійок, повинно бути соромно", - сказав він.

Технічно вилучити ці монети з обігу  легко, але таке рішення є комплексним і для цього потрібно провести відповідні розрахунки з урядом, а парламент повинен затвердити таке рішення, - зазначив Сергій Круглик.

"Ми проводили дослідження стосовно даного питання ще у 2009 році. Як показали результати, 93% респондентів переконані, що 1 та 2 копійки не виконують своїх платіжних функцій. А 65% опитаних сказали, що не приймають дані монети як здачу", - зазначає представник Нацбанку.

Більше того, за даними НБУ, 1 та 2 копійки не повертаються в банківську систему.

Сергій Круглик зробив припущення, що громадяни використовують ці монети не за призначенням. Наприклад, вони роблять з них сувеніри, як у деяких країнах.