МОЗ не буде робити з педіатрів сімейних лікарів

Максим Опанасенко
13 травня 2013р. 15:37

Міністерство охорони здоров'я хоче, аби педіатри з досвідом роботи не перекваліфіковувалися на сімейних лікарів, як того вимагає медична реформа. Про це заявила міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова на прес-конференції.

За її словами, "старі" педіатри повинні лишатися на посадах консультантів - вже не в поліклініках і лікарнях, а в консультативних центрах і амбулаторіях. Так, за думкою Богатирьової, буде простіше лікувати дітей - сімейні лікарі можуть бути не здатними до якісного огляду дитини через дуже різну специфіку роботи.

17 квітня депутати Київради проголосували за рішення про перетворення всіх поліклінік міста на консультативно-діагностичні центри і центри первинної медичної допомоги. Це означає, що кожна родина повинна буде обрати собі сімейного лікаря і з усіма питаннями звертатися до нього, замість походів до поліклініки. В ситуаціях, коли сімейний лікар не буде компетентний, киянин зможе звернутися за допомогою в створені на базі поліклінік Центри. Всього депутати створили 10 консультативно-діагностичних центрів і 16 центрів первинної медичної допомоги. За планами МОЗу, до 2020 року всі поліклініки країни повинні бути перетворені за таким же принципом, а українці мають лікуватися не у спеціалізованих лікарів, а у сімейних, котрих оберуть самостійно.