Чи справді Сітіком не повертає гроші за б/у товари

Галина Танай
13 травня 2013р. 17:03

Чи справді Сітіком не повертає гроші за б/у товари

«Свідомо» продовжує перевіряти скарги на товари і послуги. Цього разу ми знайшли на сайті hotline скаргу на магазин електроніки City.com. Андрію Андрієву під виглядом нового продали телефон Nokia, яким уже встиг покористуватись інший покупець. Коли ж з'ясувалось, що в апараті не працює динамік, магазин відмовився повертати кошти. Чи справді «Сітіком» продає б/у товар? І хто правий – магазин чи покупець?

6 квітня Андрій купив телефон Nokia е72 у "Сітікомі" на Петрівці. Телефон виглядав дещо підозріло: захисна плівка на екрані відсутня, телефона книга заповнена. В коробці не було обов'язкової інструкції та диска з програмним забезпеченням. Крім того, в апараті збереглась історія дзвінків за десять днів – працівники магазину навіть не почистили сумнівну Нокію. Андрій списав це на те, що попередній покупець встиг покористуватись телефоном і повернув його протягом передбачених законом 14 днів. Але чоловік настільки звик до свого попереднього телефона, що хотів якомога швидше купити такий самий або подібний. Тому вирішив придбати, а в разі потреби повернути протягом двох тижнів. До того ж продавці City.com завірили, що з поверненням товару не буде жодних проблем.

Наступного дня з'ясувалось, що в телефоні не працює мікрофон. Андрій тут же повіз товар назад у магазин і написав заяву з проханням повернути гроші. Телефон залишили на експертизу за квитанцією №1260032797.

Багатостраждальну Нокію в Сітікомі протримали 13 днів. Після чого видали висновок про те, що обмін товару чи повернення грошей неможливі. Відмову мотивували відсутністю товарного вигляду. Зауваження Андрія, що він і купив телефон без товарного вигляду після запевнень, що його без проблем візьмуть назад, на працівників Сітікома ніяк не подіяло. В особистій розмові продавці лише зазначили, що така модель Нокії знята з виробництва, і гарантія у нього не від виробника, а від магазина.

Користуватись послугами «гарантійного» сервісного центра щасливий власник телефона не захотів. Спершу Андрій звернувся в офіційний сервіс Нокіа. Там повідомили, що апарат виготовлений для Гонконга. Чоловік відніс телефон у сервісний центр «Робим гуд» на Лук’янівці. В «Робим гуді» ж Андрія чекав невтішний висновок: проблема в системній платі. А це серце телефона, і ремонту бідолашна Нокіа не підлягає.

Що говорить «Сітіком»

Магазин «Сітіком» відмовився обміняти товар, пославшись на частину 1 статті 9 Закону «Про захист прав споживачів». Відмову мотивують тим, що телефон уже використовувався, про що свідчить статистика використання товару.


 

«Свідомо» зв'язалося з консультантами «Сітікома» і попросило ще раз розглянути скаргу покупця – адже він закрив очі на те, що йому продали б/у техніку, а лояльність до магазину обернулась проти нього. «Сітіком» обіцяє детальніше розглянути скаргу Андрія і запевняє: якщо буде доведено, що чоловіку продали неновий телефон, магазин поверне гроші.

Коментар юриста

Роман Шурдук, юрист юридичної групи «Лекс'Юс»: «Якщо споживач виявив недоліки, які виникли з вини виробника товару (продавця, виконавця), або фальсифікації товару, підтверджених за необхідності висновком експертизи, він має право вимагати розірвання договору й повернення грошей – або ж заміни товару (згідно з частиною 1 статті № 8 Закону «Про захист прав споживачів» далі - Закону). Причому споживач має таке право, навіть коли термін дії гарантії вже закінчився: «права споживача вважаються в будь-якому разі порушеними, якщо: …споживачу реалізовано продукцію, яка є небезпечною,неналежної якості, фальсифікованою» (пункт 6 частини 1 статті № 21 Закону). Що ж до товарів, що перебували у використанні, то вимоги споживача задовольняються за згодою продавця – але тільки у випадку, якщо товар реалізувався через роздрібні комісійні торговельні підприємства. У випадку Андрія продавець реалізував б/у товар під виглядом нового, що вже є порушенням прав споживача. 

У разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку істотних недоліків, які виникли з вини виробника товару (продавця, виконавця), або фальсифікації товару, підтверджених за необхідності висновком експертизи, споживач має право за своїм вибором вимагати від продавця або виробника  розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми – або ж заміни товару на такий же або на аналогічний, з числа наявних у продавця чи виробника (пункт 1 статті 8 Закону).

Якщо у вас аналогічна проблема і ви хочете звернутись до Державної інспекції з питань захисту прав споживачів, вам сюди:

03680 м. Київ-150, вул. Горького, 174

Телефон «гарячої лінії»: (044) 528-92-44

Факс: 528-56-00

E-mail: dsiu@dsiu.gov.ua

«Свідомо» чекає остаточної відповіді від «Сітікома». А поки що ми віддали телефон Андрія на експертизу, щоб дізнатись, чи справді він є контрафактним  Щойно ми отримаємо відповідь «Сітікома» та сервісного центру, ми розповімо про це вам.

Увага! «Свідомо» не ставить за мету дискредитувати чи пропагувати послуги жодної компанії. Наша мета – допомогти людям захистити свої права споживачів. Якщо будь-яка компанія виправить порушення, про які ми пишемо, ми з радістю додамо інформацію про це до статті.

Якщо ви готові захищати себе юридичними методами, ми можемо познайомити вас із юристами, які допоможуть вам безоплатно.

 

 

Теги: Київ , Сітіком , права споживачів , б/у , скарги