Кабмін погодив перевибори в проблемних округах

Ольга Бондаренко
13 травня 2013р. 18:28

Кабінет міністрів затвердив проект закону щодо проведення перевиборів у 5-ти проблемних округах, а також в округах Олександра Домбровського та Павла Балоги. Про це повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович.

За словами Лавриновича, проектом закону пропонується встановити, що проведення повторних виборів депутатів у цих виборчих округах здійснюватиметься відповідно до статей 104 (повторні вибори) та 107 (особливості підготовки і проведення позачергових виборів депутатів) Закону "Про вибори народних депутатів України" на підставі рішення Центральної виборчої комісії, яке приймається не пізніш як через 15 днів після набрання чинності цим Законом. Віктор Балога написав у "Фейсбуці" з цього приводу: "Є підстави вважати, що цей проект внесуть на розгляд ВР найближчим часом. І будуть пропонувати чергову «розводку котят» - голосувати за всі округи пакетом. Я сподіваюся у опозиції і тієї невеликої кількості незалежних позафракційних депутатів вистачить мудрості не підтримувати таку постановку питання".

5 листопада Центрвиборчком постановив про неможливість встановити достовірні результати виборів в п`яти  округах, де голоси рахували зі скандалом. Після цього 54 депутати Верховної Ради попросили КС дати офіційне тлумачення положень закону "Про вибори народних депутатів", що стосуються проведення повторних виборів депутатів Ради. ЦВК звернулося до Верховної Ради з проханням призначити повторні вибори в цих округах. Відповідно до закону, Центрвиборчком має сам призначати повторні вибори в окрузі після визнання їх такими, що не відбулися. 23 квітня Конституційний Суд відмовився відкривати провадження у справі перевиборів за поданням депутатів Верховної Ради.