Рада підтримала відкритий реєстр хабарників

Олесь Лук'яненко
14 травня 2013р. 11:50

Рада підтримала відкритий реєстр хабарників

Депутати Верховної Ради прийняла антикорупційний закон, за яким, зокрема, передбачено створення відкритого реєстру осіб, яких спіймали на корупційних правопорушеннях.

Якщо закон буде підписаний президентом Віктором Януковичем, то окрім реєстру, в інтернеті буде доступні фінансові декларації високопосадовців, а також значно знижується мінімальна сума витрат, за які вони вже мають у цих деклараціях звітувати. Також за цим законом, будуть проводити антикорупційни експертизу законопроекти, що подані в Верховну Раду, яка має на меті знизити вписувати приховані схеми для хабарництва та має знизити рівень лобізму. Крім того, мають бути створені "уповноважені підрозділи" із питань запобігання та виявлення корупції в органах влади, які отримують повноваження здійснювати контроль своєчасності подання декларацій, їх перевірку на наявність конфлікту інтересів, і проводити логічний та арифметичний контроль декларацій.

Це один з євроінтеграційних законів, який подали представники чотирьох фракцій: Павло Петренко, "Батьківщина", Віктор Чумак, "УДАР", Сергій Тігіпко з Партії регіонів та представник "Свободи" Олег Махніцький. За закон проголосували 373 картки з усіх фракцій та позафракційних.

Теги: Київ , Верховна Рада , закон