Депутати залишили себе недоторканними

Олесь Лук'яненко
14 травня 2013р. 14:06

Депутати Верховної Ради не проголосувала за розгляд доопрацьованого закону, який знімав би статус недоторканості з депутатів.

Проектом передбачалося встановити терміни роботи депутатів над даним законопроектом для приведення його у відповідність з рішенням Конституційного суду. За постанову проголосувало 190 карток з необхідних 226 від Партії регіонів, Комуністичної партії та 8 позафракційних. Більшість опозиційних депутатів утрималася або проголосували проти, хоча автори законопроекту саме опозиціонери. За зняття недоторканності проголосували лише два опозиційних депутата: Віктор Чумак з «УДАРу» та Микола Катеринчук з Батьківщини. Як зазначив один з авторів закону Микола Томенко, що опозиція  за «обрізану версію позбавлення недоторканності підтримувати не буде і за неї голосувати не буде», маючи на увазі зняття недоторканості з президента та суддів.

В липні минулого року Конституційний суд визнав конституційним можливе скасування недоторканності депутатів Ради і неконституційним скасування недоторканності Президента і суддів. В Верховній Раді також перебуває на розгляді ще один схожий законопроект від старшого сина Віктора Януковича та нинішнього міністра юстиції Олександра Лавриновича, за яким пропонується обмежити депутатську недоторканність і ввести збереження звання президента, навіть якщо особа була усунута з посади глави держави в порядку імпічменту.

 

Теги: Київ , Верховна Рада , закон