Рада схвалила нарахування пенсій по-новому

Ольга Бондаренко
14 травня 2013р. 18:01

Рада схвалила нарахування пенсій по-новому

Верховна Рада схвалила закон про індексацію пенсій, яким передбачається внесення змін до механізму щорічного перерахування пенсій. 

Закон підтримало 350 депутатів. "За" проголосували депутати від Партії регіонів, "Батьківщини". Не підтримали комуністи, "свободівці" та "УДАР". Перерахунок пенсій буде проводиться 1 березня кожного звітного року шляхом збільшення заробітної плати, з якої перерахована пенсія, на коефіцієнт, який відповідає не менше 20% зростання середньої зарплати порівняно з попереднім роком. При цьому він не може бути меншим, ніж зростання інфляції. Для порівняння: діючий нині механізм передбачав збільшувати саме пенсію. Також новими змінами передбачено включення до страхового стажу періодів перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, надання можливості отримувати пенсію у зв’язку з втратою годувальника непрацездатним дітям померлого годувальника.

На реалізацію законопроекту в бюджеті Пенсійного фонду України на 2013 рік передбачено  2 мільярди 140,8 мільйонів гривень.

Теги: Київ , пенсії