На бієнале Україна здивує Пам'ятником пам'ятнику

Галина Танай
15 травня 2013р. 11:38

На бієнале Україна здивує  Пам'ятником пам'ятнику

Цьогорічна 55-та бієнале у Венеції може стати проривом для України - нашу країну вперше представлятимуть винятково молоді художники. Загадкова статуя під білим простирадлом, мікроскопічні портрети у рамках із сірникових коробок - все це гості виставки побачать в українському павільйоні "Пам'ятник пам'ятнику". 

Від України на 55-ту бієнале їде трійця молодих і перспективних: киянка Жанна Кадирова та харків'яни Микола Рідний і Гамлет Зіньковський. Володарка премії Малевича-2012 і спецпремії PinchukArtCentre-2011, 32-річна Кадирова везе у Венецію "Пам'ятник новому пам'ятнику" -  саме цей її проект дав назву всьому українському павільйону.  "Пам'ятник новому пам'ятнику" - це невідома фігура під білою тканиною на камінному постаменті, вхоплена за мить до того, як переріжуть стрічку, і полотно впаде донизу. За словами Кадирової, це пам'ятник чистій потенційності, чому завгодно. Це втілення маніпуляцій з історією та постійного вбивання відчуття реальності.

Жанна Кадирова, "Яблуко"
Жанна Кадирова, "Яблуко"

28-річний Микола Рідний представить розширену версію свого проекта «Пам’ятник, який він уже показував на Arsenale 2012 у Києві. Цей проект являє собою різні постаменти від різних пам’ятників, побудованих у 1920 в Москві та Харкові. Але на цих постаментах нема фігур героїв – і пам’ятники перетворюються на абстракцію, в якій можна побачити що завгодно. Також Рідний покаже відеоролик, на якому в Харкові на площі Конституції робочі розбирають пам’ятник героям Революції і встановлюють новий – монумент Незалежності. До речі, автором цього монумента є батько молодого художника Олександр Рідний.

З проекту Миколи Рідного "Мурашиний цех"
З проекту Миколи Рідного "Мурашиний цех"

Наймолодший український учасник бієнале – 26-річний Гамлет Зіньковський. У Венецію його взяли не лише за талант, а й неабияку мобільність: Зіньковський однаково легко робить як вуличні, так і галерейні проекти. На бієнале він представить «Книгу людей» - інсталяцію з сотень мікроскопічних портретів у рамках із сірникових коробочок. Це така собі галерея облич, яку доповнює книга, також виготовлена художником.

Гамлет Зіньковський, графіті
Гамлет Зіньковський, графіті

Венеційська бієнале - одна з провідних виставок сучасного мистецтва, яка відбувається щодва непарні роки в Палаццо Лоредан в італійській Венеції. У рамках бієнале також проводиться щорічний однойменний кінофестиваль. Україна бере участь у бієнале 3 2001 року. Свого часу у ній брали участь Віктор Марущенко, Олександр Ройтбурд, Сергій Братков, Микола Бабак та Ілля Чічкан. Цьогорічна 55-та бієнале стартує 29 травня, тема– «Енциклопедичний палац». 

Фото: buro247.com.ua

Теги: Київ , Венеція , бієнале , Кадирова , Рідний