Європа підійшла до України ще трохи ближче

Максим Опанасенко
15 травня 2013р. 12:16

Єврокомісія схвалила проект рішення Ради ЄС про підписання угоди про асоціацію з Україною. Про це повідомляє УНІАН, чий кореспондент зараз в Брюселі.

“Без передбачення майбутнього політичного рішення щодо можливого підписання, Комісія схвалила сьогодні проект рішення Ради ЄС про підписання та тимчасове застосування, а також про укладання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, яке буде передано Раді для подальшого опрацювання. Комісія додала до цих двох пропозицій політичну заяву”, - цитує УНІАН заяву Комісії. Власне, єврокомісари зробили всі технічні дії для підписання угоди за півроку на саміті "Східного партнерства" у Вільнюсі. Не забули в Комісії і нагадати - за прогресом України, в першу чергу - правовим (виборче законодавство, вибіркове правосуддя), спостерігають і будуть спостерігати надалі. 

Україна та ЄС почали перемовини про угоду у 2007-му. Протягом всього 2012-го і початку 2013-го європейці критикували Україну за зниження рівня демократії і вибіркове правосуддя. Головними аргументами були засуджені екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко і екс-прем'єр-міністр Юлія Тимошенко. Асоціація з ЄС означатиме необхідність Верховної Ради адаптувати українські закони до європейський норм. Асоціація торкнеться і торгівлі - українські товари зможуть вільно поконкурувати на європейському ринку, а європейські зможуть приїжджати в Україну без митних тарифів.