Ставицький пророкує вирішення газового питання

Ольга Бондаренко
15 травня 2013р. 17:21

Ставицький пророкує вирішення газового питання

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький прогнозує зрушення у переговорах з Росією про перегляд ціни на газ до кінця місяця. 

"Все вирішиться, дайте два тижні максимум", - сказав він, відповідаючи на питання: на якому етапі перебувають переговори з Росією щодо перегляду ціни на газ для України. Про це повідомляє "Інтерфакс Україна". Окрім цього, міністр повідомив, що Україна почала імпорт природного газу зі Словаччини у тестовому режимі. 

Україна вже кілька років намагається переглянути газові угоди та ціни на газ з Росією. За цими контрактами, мінімально можливий обсяг газу, який має викупити Україна, становить 41,6 мільярдів кубометрів. В українському ж уряді заявляють, що мінімальний обсяг імпорту становить 33 мільярди кубів. На початку 2013 року російський "Газпром" виставив Україні штрафні санкції на 7 мільярдів доларів за невиконання газових контрактів. 10 квітня віце-прем’єр-міністри Юрій Бойко та Олександр Вілкул доручили розробити план щодо здійснення заходів для заощадження природного газу. 26 квітня Кабінет міністрів зареєстрував законопроект, яким пропонується зняти заборону на приватизацію газотранспортної системи. 13 травня Ставицький заявив, що Україна може дозволити собі продати більше половини акцій газотранспортної системи.