На Фест нової музики їде механо-оркестр Бастьєна

Галина Танай
15 травня 2013р. 21:05

На Фест нової музики їде механо-оркестр Бастьєна

Музика для препарованих інструментів, звукові скульптури, фортепіано-марафон і цвяхова скрипка – такі дива можна буде побачити й почути на Фестивалі нової музики. Музичні сюрпризи від агенції «Ухо» стануть частиною найгучнішої літературної події весни - Книжкового Арсеналу. Насолоджуватись сучасною класикою та імпровізаціями від музикантів з різних куточків світу можна з 24 травня по 2 червня.

Відкриватиме Книжковий Арсенал та Фестиваль нової музики виступ одного з найвідоміших акордеоністів світу – американця  Гая Клюсевека. Це буде перший візит зірки в Україну.  Композитор і засновник  Accordion tribe, людина, з якою пов’язують «ренесанс акордеону» останніх 20 років, Клюсевек працює в різних жанрах – від імпровізації до сучасної класики, від польки до радикального авангарду. Як кажуть організатори фесту, ця людина змушує забути все, що ви знали про акордеон.

В суботу 25 травня в Арсеналі виступить француз П’єр Бастьєн – композитор, мультиінструменталіст і музичний винахідник. Творець унікального механічного оркестру, у Києві Бастьєн представить нову програму Résurrectine,  в якій за допомогою цвяхової скрипки, труби та відео повертає до життя виконавців минулого.

З 25 на 26 травня в Арсеналі буде справжній рай для меломанів: спеціально до Ночі поезії та музики французький піаніст Ніколя Горват готує шестигодинний фортепіано-марафон. За цей час Горват  виконає всі фортепіанні твори одного з найпопулярніших композиторів-мінімалістів – Філіпа Ґласса. Це не єдиний сюрприз від Горвата: 27 травня він порадує гостей Арсенала твором Ганса Отте «Книжка звуків».

26 травня запам’ятається виступом американки Одрі Чен. Її музика – це імпровізація в її найбільш відчайдушному вигляді. Чен не любить правильної і «прилизаної» музики, її персональна мова – чесна і екстатична, а в хід йдуть голос, віолончель і аналоговий синтезатор.

Від України на Фестивалі нової музики виступить  New Era Orchestra. Це один із наймолодших оркестрів Києва, але музична критика вже називає його «підрозділом із боротьби з музичним невіглаством».  З 2008 New Era Orchestra – регулярний учасник академічної програми Гогольфесту, а на Jazz in Kiev грав з легендарним Діно Салюцці. Послухати «Послання» від цих музикантів можна буде 29 травня.

30 травня естафету перехопить львівський ансамбль ConstantY – музиканти виконають твори сучасних класиків Елліота Картера, Олів’є Месіана, Тору Такеміцу, Паскаля Дюсапена, а також роботи нових українських композиторів Остапа Мануляка та Юрія Булки. А 31 травня киян гостей Арсеналу дивуватиме ще один убивця стереотипів - італійський цимбаліст  Луїджі Гаджеро з творами Дьордя Куртага, Алессандро Сольбіаті і Лука Франческоні.

А найзначніша подія Фестивалю відбудеться 1 червня – це світова прем’єра моноопери київського композитора Святослава Луньова «Погано темперовані пісні» на вірші Льюїса Керролла з «Аліси в країні чудес» та «Аліси в Задзеркаллі». Виконуватиме цю оперу солістка Національного симфонічного оркестра Людмила Зюбіна з диригентом Володимиром Сіренком. На десерт залишиться італійський піаніст Фестиваль завершить виступ італійського піаніста  Емануеле Торкваті, який відіграє концерт у приміщенні Fairmont Grand Hotel Kyiv. В програмі – українські прем’єри творів Лепо Сумера, Террі Райлі та Мішеля ван дер Аа.

Фестиваль нової музики на Книжкому Арсеналі – це спільний проект агенції «Ухо» та «Мистецького Арсеналу».  Офіційним партнером Фестивалю є група компаній «АІС», його також підтримують «Коктебель», Fairmont Grand Hotel Kyiv, Morris Garages та Студія Дмитра Бабича. Медіа-партнер – Київ.Свідомо. Детальна програма 
фестивалю:  
http://www.facebook.com/events/233392920118707/,

 

Теги: фестиваль нової музики , Книжковий Арсенал , Ухо , Київ