В кінотеатрах - прем'єра "Гетсбі" від База Лурмана

Галина Танай
16 травня 2013р. 11:30

В кінотеатрах - прем'єра "Гетсбі" від База Лурмана

Цей фільм називають найочікуванішим за десятиріччя, а перші ноти саундтреку змушують меломанів ридати від захвату. Ревучі 20-ті, джаз і повний крах американської мрії – ця блискуча і непутяща епоха досі зачаровує похмурою принадністю і так і проситься на екрани. В кінотеатрах прем’єра «Гетсбі» - екранізація роману Скотта Фіцджеральда від режисера База Лурмана.

Звісно, Лурман не перший: до нього Фіцджеральда екранізували вже чотири рази. Першопрохідцем був Герберт Бренон у 1926. А в 1974 екранізація Джека Клейтона з Мією Ферроу завоювала два «Оскари» - хоч більшість критиків і говорила, що фільм вийшов так собі. Та, здається, ще ніколи на «Гетсбі» не чекали з таким нетерпінням, як зараз. Може, тому, що наші реалії дуже схожі на американські 20-ті – бракує тільки хорошого джазу.


Між іншим, доля «Гетсбі» висіла на волосинці: під час зйомок на режисера впав кран із камерою. Та Лурман виявився живучим, як пташка фенікс, і 15 травня фільм урочисто представили на фестивалі в Каннах. А зняти «Гетсбі» американець вирішив під час подорожі по Сибіру. Лурман їхав з Пекіна в Париж Транссибірським експресом. Щоб скрасити довгу дорогу, Лурман попивав винце і слухав аудіокнигу «Великий Гетсбі». За словами режисера, його зачарували декаданс і своєрідна розбещеність роману Фіцджеральда. І Лурман зрозумів: ця книга – ідеальний портрет людей, на яких несподівано звалилися гроші. «Якщо ви поставите людей перед дзеркалом, що скаже їм: ви були п’яні від грошей,  - вони не захочуть дивитись у нього. Та якщо ви спроектуєте зображення на іншу епоху – на цю історію буде попит», - пояснив Лурман задум свого фільму.


 
 
Головну роль Джея Гетсбі зіграв Леонардо ді Капріо. Він довго відмовлявся братись за цю картину – боявся не впоратися з роллю, і Базу Лурману довелося влаштувати справжню психологічну атаку. Роль давньої коханої Гетсбі, Дейзі Б’юкенен, зіграла Кері Маліган. На цю роль претендували перші зірки Голівуду: Скарлет Йоханссон, Наталі Портман, Мішель Вільямс і незрівнянна Кіра Найтлі. Але пощастило тендітній британці Маліган.Зараз лурманівського «Гетсбі» називають одним із найімовірніших володарів «Оскара-2013». Отримає він заповітну статуетку чи ні, дізнаємось у наступному березні. А поки що насолоджуйтесь «Гетсбі» у кінотеатрах. А якщо хочете освіжити в пам’яті  культовий роман Фвцджеральда – вам сюди

 

 

Теги: Київ , Гетсбі , Кіно , Лурман , ді Капріо