Посол ЄС: Зараз Україні не світить асоціація

Максим Опанасенко
16 травня 2013р. 11:57

Посол ЄС: Зараз Україні не світить асоціація

Глава представництва Євросоюзу Ян Томбінський вважає, що на сьогоднішній день угоду про асоціацію України і ЄС не була б підписана. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з конференції "Україна - ЄС: на шляху до спільного майбутнього".

"Якби я на сьогоднішній день повинен був відповісти, чи буде підписано зараз Угоду про асоціацію, то я сказав би ні", - заявив дипломат. І додав - ЄС найбільше слідкуватиме за питаннями демократії, верховенства права і правосуддя в Україні. В цьому, за думкою політика, наші найбільші прогалини. Ще Томбінський заявив - зараз в українському парламенті 4 з 5 політичних сил "за" асоціацію і цим варто користуватися.

У середу Єврокомісія схвалила проект рішення Ради ЄС про підписання угоди про асоціацію з Україною.  Власне, єврокомісари зробили всі технічні дії для підписання угоди за півроку на саміті "Східного партнерства" у Вільнюсі. Україна та ЄС почали перемовини про угоду у 2007-му. Протягом всього 2012-го і початку 2013-го європейці критикували Україну за зниження рівня демократії і вибіркове правосуддя. Головними аргументами були засуджені екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко і екс-прем'єр-міністр Юлія Тимошенко. Асоціація з ЄС означатиме необхідність Верховної Ради адаптувати українські закони до європейський норм. Асоціація торкнеться і торгівлі - українські товари зможуть вільно поконкурувати на європейському ринку, а європейські зможуть приїжджати в Україну без митних тарифів.

 

 

 

Теги: Київ