В "Києві" - романтичні комедії з Угорщини

Галина Танай
16 травня 2013р. 12:28

В "Києві" - романтичні комедії з Угорщини

Українці знають Угорщину переважно за м'ясним гуляшем і музичним фестом "Сігет", а от кіно залишається такою собі terra incognita. Якщо ви відкриті для нових кіновражень, вам у кінотеатр  Київ". Рок-н-рол по-угорськи, пошуки анонімного тата і книга про самотніх красунь за 10 днів - суцільні романтичні комедії на Тижні угорського кіно.

Є категорія глядачів, які презирливо кривляться, зачувши словосполучення "романтична комедія". Хай собі йдуть твердим кроком на драми і бойовики, а у нас – sex, booksi  rocknroll по-угорськи. Вельми життєствердною обіцяє бути «Дев’ять з половиною побачень”від Тамаша Шаша (єдина біда з цими угорськими режисерами – їхні прізвища нагадують дитячі скоромовки штибу «Йшла Саша по шоссе»). Це історія молодого письменника Давида, що має написати книгу за 10 днів. Давид – улюбленець жінок, зірка таблоїдів, мазунчик і успішний господар свого життя. Але не все коту Масляна: від хлопця йде багата подружка, а видавництво вимагає терміново здати обіцяну книгу. Якщо за 10 днів він напише книжку про самотніх молодих жінок, то поверне гроші і репутацію. І Давиду вперше в житті доведеться вислухати, що ж про нього думають жінки.


Порадує також «Секс і більше нічого» - комедія від Крістіни Года. У Дори було багато романтичних пригод, і вона твердо вирішила: з чоловіками треба завязувати. Тепер Дора хоче дитину. Її план простий, як усе геніальне: знайти путящого чоловіка, переспати  і більше ніколи його не бачити. Та от біда: кожен кандидат провалює Дорин екзамен, і доводиться шукати заново. Зрештою вибір звужується до трьох претендентів: актора-бабія Тамаша, милого композитора Петера  і симпатичного турка Алі. Але обрати одного з трійці виявляється не так легко. За роль Дори Джудіт Шелл стала найкращою акторкою року в Угорщині, а сам фільм відзначився на фестивалі в Чікаго.


Фест «Сучасне кіно Угорщини» триває з 16 по 21 травня. Квитки коштують 50 гривень, забронювати можна за телефоном 234 73 81.

 

Теги: Київ , угорське кіно