Українці почали зберігати в банках більше грошей

Ольга Бондаренко
16 травня 2013р. 16:33

Українці почали зберігати в банках більше грошей

Обсяг депозитів у банках України за квітень зріс на 6,7 мільярдів гривень. Про це повідомили у Національному банку України.

Таким чином, за квітень на рахунках українців опинилось 393,3 мільярдів гривень, серед яких 310,9 мільярдів гривень склали термінові депозити під високі відсотки,  82,4 мільярди гривень - кошти на вимогу. На 1% збільшились вклади юросіб. При цьому активи банків України за місяць також збільшились на 1,3%, і склали 1 трильйон 162,4 мільярди гривень.

Ще у лютому Нацбанком було зафіксовано різке зниження частки довгострокових вкладів громадян, розміщених на термін більше двох років. Тоді банкіри пояснили падіння популярності довгострокових вкладів підвищенням інтересу клієнтів до розміщення вкладів на більш короткий термін за більш високою ціною, а також загальною невпевненістю в економіці. 29 квітня Рада Національного Банку України рекомендувала правлінню Нацбанку вжити заходів щодо обмеження готівкових розрахунків. 5 березня Нацбанк заявив про намір ввести обмеження великих покупок готівкою на суму більше 150 тисяч гривень.