В обід активісти обіцяють зупинити пиво в центрі

Максим Опанасенко
17 травня 2013р. 8:20

Громадська організація "Форум порятунку Києва" обіцяє о 12:00 провести рейд по ларькам, що продають пиво біля і в парку Шевченка. 

Кажуть - будуть разом з міліціонерами. Котрі перевірятимуть документи, а за їхньої відсутності - складатимуть протоколи за незаконну торгівлю пивом і, власне, вилучатимуть його. Збираються активісти біля пам'ятника Тараса Шевченка.

Нова хвиля протидії пиву у громадських активістів почалася після того, як ряд народних депутатів подали до Ради законопроект про підвищення акцизів на пиво - з 87 копійок до 2,50 гривень. Документ, якщо він буде проголосований, має вбити одразу двох зайців - зменшити продаж пива і допомогти новому корпусу дитячої лікарні "Охматдит" добудуватися. Згідно з текстом проекту, половина отриманої від підвищення акцизів суми має йти саме на будівництво. За підрахунками громадських організацій і Опікунської ради "Охматдиту", бюджет має на цьому заробити приблизно 2 мільярди гривень. Половина з яких повинна бути передана лікарні, на добудову корпусу котрої потрібно ще півтора мільярди гривень, котрих у бюджеті немає.