Суд залишив парк на Дарниці забудовникам

Максим Опанасенко
17 травня 2013р. 10:18

Суд залишив парк на Дарниці забудовникам

Вищий господарський суд визнав право власності ТОВ "Діместіон" на земельну ділянку у 0,49 гектари у парковій зоні біля станції метро "Дарниця". Про це повідомляють "Наші гроші".

Державний акт на цю ділянку ще у 2009-му отримало ТОВ "Проектна компанія "Ярус". Воно мало збудувати накриття відкритої частини лінії метро, пішохідні містки, паркінг і приміщення торговельно-офісного та розважального призначення. За місяць "ПК "Ярус" продало ділянку ТОВ "Б.Р.К.", котре ще за місяць продало її ТОВ "Діместіон". Господарський суд визнав цю схему незаконною і скасував договір купівлі-продажу. Але Вищий господарський суд з цим рішення не погодився. Аргументом суддів було те, що виконавчий орган Київради не був стороною договорів куплі-продажу ділянки. І аби повернути землю місту, Київрада має подати позов про визнання права власності на цю частину парку, а не про недійсність договорів.

За даними "Наших грошей", власниками ТОВ "ПК "Ярус" є ТОВ "КДД Груп" та ТОВ "Центр громадського обслуговування та харчування "Лісова", які входять до компанії "KDD Group N.V."(Амстердам). До 2011 року KDD Group контролював колишній народний депутат від НУНС Віктор Тополов. У 2011-му 68,2% компанії купив глава агрохолдингу Kernel екс-нардеп Андрій Веревський. Власником ТОВ "Б.Р.К." протягом 2007-2012 рр. був Микола Монастирський. З липня 2012-го фірмою володіє Станіслав Хінцінський. Власниками ТОВ "Діместіон", яка була зареєстрована 17 лютого 2010 року, до квітня 2012 року були Олександр Носихін та Василь Шваб; надалі – Анатолій Удіванов.