Мінфін радить шкільним тестам обійтися без грошей

Максим Опанасенко
17 травня 2013р. 15:47

Міністерство фінансів порекомендувало Українському центру оцінювання якості освіти, котрий опікується тестуванням в школі, обійтися наявними коштами. Про це йдеться у відповіді, наданій міністерством нардепу від "Об'єднаної опозиції" Лілії Гриневич.

На проведення тестів не вистачає 7 мільйонів гривень. В основному, це кошти на оплату праці вчителів, що мають працювати з абітурієнтами під час складання тестів. "Ще у квітні я, як голова Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти, звернулася до Кабінету Міністрів України щодо необхідності виділення додаткових коштів для УЦОЯО. У відповіді Міністерство фінансів України, рекомендує обійтися наявними коштами. Тобто додаткових грошей не буде", - заявляє Гриневич.

Зовнішнє незалежне оцінювання було започатковано у 2006-му. Воно змінило хабарницьку систему вступних іспитів і за роки існування отримало схвалення від більшості батьків та школярів - в престижні університети без грошей вдалося потрапити тисячам простим абітурієнтам. Два роки тому - 5 січня Уряд звільнив з посади директора Українського оцінювання якості освіти, що розробляє і проводить тестування в школі, Ігоря Лікарчука, який очолював Центр з моменту старту тестів, і призначив колишню заступницю міністра освіти Дмитра Табачника Ірину Зайцеву. З того моменту скарг на тест серед абітурієнтів справді додалося - протягом кількох вступних кампаній в завданнях були помилки, нерівнозначні за складністю тести в паралельних варіантах тощо. Більше того - тести кожного року недофінансовують. Через це з 2011-го не оновлювалися програми тестів і не будуть оновлюватися ще принаймні для тестування-2014. Офіційна причина - на них немає нарікань ні з боку абітурієнтів, ні з боку вчителів. Неофіційна - дефіцит грошей. Освітні експерти вважають - таким чином Міносвіти намагається привести школярів до ненависті до тестів і просто відмінити їх.