Азаров:Депутатська недоторканність потрібна народу

Ольга Бондаренко
17 травня 2013р. 20:54

Азаров:Депутатська недоторканність потрібна народу

Прем'єр-міністр Микола Азаров виступає проти скасування депутатської недоторканності та вважає, що депутатський імунітет потрібен народу. Про це він написав у Фейсбуці.

Насамперед, за словами прем'єра, недоторканність потрібна для того, аби парламент був потужним інструментом впливу громадськості на виконавчу владу: "Тобто імунітет дає можливість членам парламенту проводити розслідування, виступати із критичними зауваженнями на адресу чинної влади. Таким чином, за великим рахунком, імунітет членів парламенту потрібний не самим депутатам, а насамперед, народу, який вони представляють у парламенті", – пояснив Азаров. Сам же прем'єр-міністр виступає проти скасування недоторканності.

14 травня депутати Верховної Ради не проголосувала за розгляд доопрацьованого закону, який знімав би статус недоторканості з депутатів. У липні минулого року Конституційний суд визнав конституційним можливе скасування недоторканності депутатів Ради і неконституційним скасування недоторканності Президента і суддів. У Верховній Раді також перебуває на розгляді ще один схожий законопроект від старшого сина Віктора Януковича та нинішнього міністра юстиції Олександра Лавриновича, за яким пропонується обмежити депутатську недоторканність і ввести збереження звання президента, навіть якщо особа була усунута з посади глави держави в порядку імпічменту.

Фото: www.epochtimes.com.ua.