МВФ хоче змусити українців платити за газ більше

Ольга Бондаренко
18 травня 2013р. 12:16

МВФ хоче змусити українців платити за газ більше

Міжнародний валютний фонд поставив Україні важливу умову задля отримання фінансової допомоги: підвищення тарифів на газ на 40%. Про це йдеться в проекті Меморандуму про економічну та фінансову політику між Україною та МВФ.

Згідно з проектом, підвищення тарифів є одним із ключових елементів оздоровлення державних фінансів, стан яких експерти МВФ оцінюють з урахуванням фінансового стану компанії  "Нафтогаз України", повідомляє ZN.UA. Підвищувати тарифи збираються з метою ліквідації збитків "Нафтогазу", і передбачається, що це буде попередньою умовою для підписання угоди. При цьому, для часткової компенсації підвищення тарифів передбачається виділення субсидій для найбідніших домогосподарств на 2,3 мільярди гривень. 

17 травня у Національній  комісії держрегулювання енергетики заявили, що не мають наміру підвищувати тарифи на електроенергію і газ для населення. 10 травня міністр фінансів Юрій Колобов заявив, що Україна оптимістично оцінює шанси найближчим часом підписати угоду з МВФ про відновлення кредитування на суму 15 мільярдів доларів. 

Фото: tsn.ua.

 

 

Теги: Київ , гроші , тарифи , газ