Содель: Нас били на очах у міліціонерів

Ольга Бондаренко
18 травня 2013р. 18:16

Содель: Нас били на очах у міліціонерів

Журналістку 5-го каналу Ольгу Сніцарчук та фоторепортера видання "Коммерсантъ" Влада Соделя вдень побили прямо біля будівлі головного управління Міністерства внутрішніх справ, на Володимирській, на очах у міліціонерів. Дівчині розбили губу, телефон і залишили "на пам'ять" садна та забої. Фоторепортеру теж дісталось, проте менше. Соделю вдалось зняти на фото одного з нападників, проте міліції не знадобились фотодокази. І лише після того, як справа набула розголосу, міліціонери попросили фотографа представити їм ці матеріали. До справи підключився навіть Петро Порошенко, який особисто закликав міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка відкрити кримінальне провадження за фактом побиття. Правда, поки що лише у Facebook.

Розкажіть, з чого все почалося? 

Ми з Ольгою виходили з акції біля Михайлівської площі, побачили бійку навпроти готелю "Інтерконтиненталь": міліціонери тримали в кордоні людей, які на периферії мітингу виловлювали "свободівців" і жорстоко, по-звірячому лупцювали їх. Все це відбувалось біля будівлі головного управління Міністерства внутрішніх справ, посеред дня, на очах у міліціонерів. Фактично, вони були співучасниками.

Чому напали на вас ?

 Я кинувся допомагати, рознімати їх. Ольга почала знімати це на телефон. Це одразу ж не сподобалось спортивним молодикам, вони відреагували: вибили телефон із рук Ольги, він розбився, і почали бити нас. Штовхали, притиснули до стіни. В мене намагались забрати камеру, але мені вдалось закрити її корпусом. Ми просили міліцію втрутитись, захистити, проте нас ігнорували.

Що було далі?

Далі - молодики розбіглись, ми викликали швидку, швидка - міліцію. В Олі зняли побої, зафіксували синці, забої на руках, садна, склали протокол...

Відомо, що Вам вдалось зняти на фото одного з нападників, але міліція відмовилась брати це фото до уваги. Що можете сказати з цього приводу?

Після того як конфлікт набув розголосу і міліції довелось зайнятись цією справою, вони вже попросили мене представити їм ці фотографії, хоча зараз я не маю змоги оперативно передати їм матеріали, а одразу вони їм потрібні не були. Більше того, ці "молодики" потрапили у запис на включенні, яке робив 5-й канал. Але ж, я вас прошу, цих людей вже давно немає у місті. Скоріше за все, їх уже вивезли. Проте я вам скажу одне: все, що відбулось - це жах, жах. Скільки знімав, працював, але такого ще не бачив. Це була справжня вулична бійка, побоїще...