Активістам Спільної справи висунули обвинувачення

Евеліна Вишневська
19 травня 2013р. 11:14

Активістам, що були затримані у суботу, 18 травня на Софійській площі під час нападу “Беркуту” на наметове містечко громадянського руху “Спільна Справа”, висунули обвинувачення. Про це повідомили у прес-службі організації.

“До Шевченківського райвідділку міліції прибули представники Київблагоустрою, які написали заяву про те, що громадські активісти на Софійській площі встановили намети без необхідних дозволів, вони обвинувачують затриманих у порушенні норм, передбачених статтею 152 Кодексу про адміністративні правопорушення. Міліція висунула обвинувачення за статтею 185 даного Кодексу, що передбачає покарання за злісний спротив працівникам правоохоронних органів”, – розповів адвокат активістів.

За словами адвоката, затримані категорично відкидають висунуті їм обвинувачення і двоє з них – Олександр Кравчук та Руслан Секела – вже написали скарги до прокуратури на дії працівників міліції. Лідер руху “Спільна Справа” Олександр Данилюк, який після отриманих травм перебуває у лікарні, стверджує, що: “З боку активістів не було жодних правопорушень. Заявка про проведення акції була подана ще чотири дні тому і судового рішення про її заборону не було. Обвинувачення Київблагоустрою взагалі безпідставні, оскільки на момент нападу “Беркуту” жоден з наметів ще не був встановлений стаціонарно, тобто, не був закріплений на покритті площі. Крім того, особи, які виглядали як “Беркут” не пред’явили документів, не пояснили в чому полягала причина зняття наметів. Просто почали жорстоко бити людей і викрадати майно”. Громадська організація "Спільна справа" оголосила безстрокову акцію протесту на Софіївській площі.  

 

Теги: спільна справа , Київ , Беркут