Євреї звинуватили владу у штучному антифашизмі

Олесь Лук'яненко
20 травня 2013р. 11:32

Асоціація єврейських організацій та общин, а також Конґрес національних громад, заявили про те, що влада навмисно створює антифашистські мітинги для штучного протистояння громади. Спільна заява опублікована на сайті організації.

«Метою кампанії можна вважати штучне створення дуалістичної моделі протистояння влади, спрямованої в Європу, і "фашистів", що тягнуть країну в минуле», - йдеться в заяві. «Очевидно, що "антифашистські" акції спрямовані насамперед винятково на дискредитацію політичної опозиції шляхом нав'язування громадськості асоціативних зв'язків між історичним фашизмом, партією Всеукраїнське об'єднання "Свобода" та всіма силами, що протистоять чинній владі. Варто підкреслити, що нині в українському політичному спектрі мікроскопічні групи, які сповідують ідеологію, яку з незаперечною підставою можна назвати "фашистською", є глибоко маргінальними і такими, що не беруть участі в електоральному процесі», - наголошують в заяві. Національні меншини занепокоєні тим, що штучне протистояння створюється в суспільстві, що може призвести до втрати толерантного відношення українців до них. На думку заявників, штучність протистояння підкреслює той факт, що «антифашисти» з Партії регіонів обрали для свого мітингу день, коли заздалегідь запланувала протестувати опозиція.

18 травня відбулася фінальна акція протесту «Вставай, Україно», а також мітинг антифашистів. Без сутичок мітинг не обійшовся – побилися між собою представники Свободи та антифашистського мітингу. Свободівці намагалися прибрати БТР з намальованою морквою, який ледь не наїхав на людей, але невдовзі на них напали антифашисти. Побили також двох представників преси – журналістку 5-го каналу Ольгу Сніцарчук та фоторепортера видання "Коммерсантъ" Влада Соделя біля Софійської площі.

 

Теги: Київ , мітинг