Матвієнка запрошує до себе Большой театр

Галина Танай
20 травня 2013р. 22:14

Матвієнка запрошує до себе Большой театр

Денис Матвієнко, якого зі скандалом звільнили з посади керівника балетної трупи Національної опери, отримав спокусливу пропозицію з московського Большого театру. Юрій Григорович запрошує Матвієнка увійти до знаменитого балету "Спартак". Про це танцівник розповів "Дзеркалу тижня".

У Матвієнка маса пропозицій і творчих планів: зараз він готує дві прем'єрні вистави в American Ballet Theatre. Крім того, в середині червня Дениса можна буде побачити на сцені палацу "Україна" - це буде великий балетний вечір з Ніною Ананіашвілі. Ще один проект поки що засекречений: Матвієнко каже тільки те, що його покажуть на одній з українських сцен, а участь братимуть не лише наші танцівники, а найкращі балетники світу.

Що ж до звільнення з Опери, судитися з екс-начальством Денис не збирається. Як каже Матвієнко, тут неясно, на кого подавати в суд - на керівництво театру чи тих, хто керує культурою в країні? "У мене немає потреби боротися за владу в українському театрі. Мені хочеться боротися за творчість. І ніколи у мене не було мети покерувати, мета була інша - спробувати донести до нашого прекрасного театру ті сигнали і ті тенденції, які сьогодні хвилюють світ сучасного балету", - говорить Матвієнко.

8 квітня Дениса Матвієнка усунули з посади керівника балетної трупи. Танцівник про "пониження рангу" дізнався з офіційного сайту театру, коли повернувся з гастролей у Лондоні. Матвієнко очолив трупу півтора роки тому. На посаду його призначив екс-міністр культури Михайло Кулиняк, але офіційного указу не видав. Це і дозволило дирекції Опери "розжалувати" Матвієнка в солісти, а на його місце поставити Аніко Рехвіашвілі. Рехвіашвілі - завкафедри сучасної класичної хореографії Київського національного університету культури і мистецтв, який очолює співочий ректор Михайло Поплавський

Теги: Київ , опера , Матвієнко , звільнення , Большой театр