Шкільних тестувальників оштрафували на 500 гривень

Максим Опанасенко
21 травня 2013р. 10:43

Антимонопольний комітет оштрафував Український центр оцінювання якості освіти, що відповідає за тестування в школі. Про це йдеться в повідомленні АМКУ.

Сума штрафу - 500 гривень. Його нарахували за неподання інформації Антимонопольному комітету. А це - порушення конкурентного законодавства.

На проведення цьогорічних тестів не вистачає 7 мільйонів гривень. В основному, це кошти на оплату праці вчителів, що мають працювати з абітурієнтами під час складання тестів. Міністерство фінансів порадило обійтися УЦОЯО тими грошима, що є. Щоправда, прем'єр-міністр Микола Азаров на своєму Фейсбуці пообіцяв зайнятися цим питанням і все ж знати грошей для тестів.

Зовнішнє незалежне оцінювання було започатковано у 2006-му. Воно змінило хабарницьку систему вступних іспитів і за роки існування отримало схвалення від більшості батьків та школярів - в престижні університети без грошей вдалося потрапити тисячам простим абітурієнтам. Два роки тому - 5 січня Уряд звільнив з посади директора Українського оцінювання якості освіти, що розробляє і проводить тестування в школі, Ігоря Лікарчука, який очолював Центр з моменту старту тестів, і призначив колишню заступницю міністра освіти Дмитра Табачника Ірину Зайцеву. З того моменту скарг на тест серед абітурієнтів справді додалося - протягом кількох вступних кампаній в завданнях були помилки, нерівнозначні за складністю тести в паралельних варіантах тощо. Більше того - тести кожного року недофінансовують. Через це з 2011-го не оновлювалися програми тестів і не будуть оновлюватися ще принаймні для тестування-2014. Офіційна причина - на них немає нарікань ні з боку абітурієнтів, ні з боку вчителів. Неофіційна - дефіцит грошей. Освітні експерти вважають - таким чином Міносвіти намагається привести школярів до ненависті до тестів і просто відмінити їх.

 

 

Теги: Київ