Експерти:Держстат "загубив" 100 млрд тендерів

Максим Опанасенко
21 травня 2013р. 12:26

Державна служба статистики недорахувала майже сто мільярдів гривен у загальному обсязі державних закупівель країни за 2012 рік. Такі дані подає Центр Політичних Студій та Аналітики, котрий провів моніторинг.

За даними ЦПСА, загальна сума коштів за укладеними договорами державних закупівель за даними Державної служби статистики склала у 2012 році 428 мільярдів гривень. За даними ж Міністерства економічного розвитку та торгівлі, ця сума більша на 83 мільярди - 511 мільярдів гривень. Аналітики кажуть - сума справді може відрізнятися, але не так різко. Причиною різниці може стати використання Міністерством у своєму звіті закупівель у рублях, доларах, євро і фунтах стерлінгів, тоді як Держстат рахував лише у гривнях.

Це не єдина розбіжність в даних двох установ. Так, міністерство заявляє про те, що 56% всіх закупівель минулого року зробили через одного учасника, тобто - не проводячи конкурс, а даючи гроші конкретній фірмі. Держстат таких угод нарахував менше - 50%. У міністерському звіті йдеться про 24,5% відмінених закупівель, у Держстаті говорять про 20,5%. Директор Центру Віктор Таран заявляє про те, що така різниця в цифрах говорить про те, що від чверті до однієї п'ятої частини всіх закупівель були приховані. Причому так, що до правди не можуть дістатися і контролюючі органи.

 

 

Теги: Київ