Рада дала онкохворим надію на лікування

Ольга Бондаренко
21 травня 2013р. 18:38

Верховна Рада проголосувала у першому читанні законопроект, ініційований позафракційним депутатом Володимиром Литвином, про виділення 38 мільйонів гривень на лікування онкохворих українців за кордоном. 

Член Опікунської ради лікарні "Охматдит" Ганна Гопко у Фейсбуці вже прокоментувала це рішення: "Це добре, бо за рік ми можемо відправити за кордон лише 2-3 важкохворих дітей на лікування. Це при тому, що оздоровлення депутатів в рік - 17 млн! Однак без лікарні, де робитимуть операції тут, ми і далі інвестуватимемо в чужу медицину, рятуючи того, кому більше повезе отримати гроші з бюджету (який треба контролювати)". Для прикладу Гопко навела наступні цифри: у 2012 році Опікунська Рада "Охматдиту" відправила на лікування за кордон 14 дітей, це коштувало 2 250 000 $ або 18 000 000 гривень. "Але реально потреба 200 операції з онкологічних та онкогематологічних захворювань!!! Ці гроші можна було б залишити в Україні, де операції були б дешевші і врятувати більше життів!!! Нам потрібна лікарня. Лікарі і ЗАРАЗ депутати мають ШАНС це зробити.Якщо пивне лобі не завадить!", - наголосила Гопко.

19 квітня ряд депутатів запропонували Раді віддавати доходи від підвищення акцизів на пиво на охорону здоров'я і лікарні "ОХМАТДИТ". Планувати і будувати новий корпус в "Охматдиті" почали у вересні 2011-го року. Всього для завершення лікарні та встановлення обладнання заплановано мільярд 800 тисяч гривень. Проте за півтора роки на "надію" дітей виділили 225 мільйонів. На 2013-ий заплановано дати ще 200 мільйонів. Будівельники вже почали заявляти про брак коштів і погрожувати зупинкою робіт. У березні прем'єр-міністр Микола Азаров пообіцяв допомогти лікарні, назвавши її "Ахмедедом".